Pomoc s Kostarikou

Na turisty čeká hlavní město San José, aktivní sopky Poás Irazú nebo Arenal, deštný prales Monteverde, ale i pláže ma poloostrově Nicoya.
Odpovědět
Mobil
Příspěvky: 6
Registrován: 24 úno 2010, 19:28

Pomoc s Kostarikou

Příspěvek od Mobil »

Krásný večer všem

Moje žena a já plánujeme výlet do Kostariky. Rád bych uvítal nějaké tipy na zajímavá místa nebo co bychom určitě neměli propásnout. Plánujeme cestovat někdy v listopadu. Budeme tam asi týden. Jsem flexibilní, co se týče plánů, ale co bych určitě rád viděl je sopka. Ocenil bych nějaké rady a doporučení.

Rád bych zůstal někde, kde je čisto a bezpečno, a měli bychom vlastní koupelnu. Také poprosím o radu, jak nejlépe cestovat v Kostarice - jestli taxíkem nebo spíše busem?

Díky
Tulen
Příspěvky: 3
Registrován: 27 úno 2010, 17:11

Re: Pomoc s Kostarikou

Příspěvek od Tulen »

Krásný večer

Pokud chcete vidět sopku, doporučuji navštívit Arenal, je tam hodně k vidění. Horké prameny, vodopády, jezero, trasy na pěší turistiku, dobré ubytování, ale je to v horách a počasí už nemusí být tak přijatelné, když chcete jet v listopadu, což bývá konec období dešťů.

Škoda, že nebudete mít víc času tam zůstat, myslím, že týden je hodně málo. Než tam pojedete, udělejte si plán, co chcete vidět. Hodně populární je Manuel Antonio, kde je velká pláž a také známý národní park. Byl jsem tam už 4x, takže se nedivte, že toho tolik vím :) Ale pořád je co objevovat, takže doufám, že se tam zase někdy vrátím.

Užijte si dovolenou!!
Přílohy
Kostarika
Kostarika
Maxim
Příspěvky: 3
Registrován: 01 bře 2010, 14:23

Re: Pomoc s Kostarikou

Příspěvek od Maxim »

Já také plánuji výlet do Kostariky, ale až příští rok. Objednal jsem si přes net knihu - je to průvodce po Kostarice. Nedávno mi přišel a je vážně skvělý. Vše co chcete vědět o této nádherné zemi, je v této knize. Takže vřele doporučuji.
Latka
Příspěvky: 4
Registrován: 07 bře 2010, 19:55

Re: Pomoc s Kostarikou

Příspěvek od Latka »

Ahoj

Je docela obtížné odpovědět na takové nejasné otázky. Jistě je dobrý nápad koupit si nějakou knihu nebo průvodce, najdeš tam určitě dobré tipy, bývají tam někdy i mapy, což se jistě může hodit. V Arenalu i Manuel Antoniu najdeš jistě mnoho hotelů nebo apartmánů, kde budete mít vlastní sociální zařízení na pokoji.

Velmi obtížné je odhadovat, jaké bude zrovna počasí v tuto dobu. Můžou být jasná rána, ale také může celý den propršet.
Horké prameny v Arenalu jsou nádherné, můžete spatřit i skupinky opic a dalších zajímavostí v Manuel Antonio. Obě místa mají jistě co nabídnout a nebudete litovat. Váš hotel bude mít jistě seznam akcí, co nabízí a není problém pro ně Vám je zařídit k Vaší spokojenosti.
Mobil
Příspěvky: 6
Registrován: 24 úno 2010, 19:28

Re: Pomoc s Kostarikou

Příspěvek od Mobil »

Děkuji Vám všem za skvělé rady a za pomoc. Chtěl bych navštívit asi Monteverde a Arenal. Doufám, že budeme mít možnost vidět hodně volně žijících živočichů. V každém případě se zdá, že je tam hodně co dělat - rafting na divoké řece, pěší turistika, půjčit si loď nebo se projet na koních.

Ještě jednou díky za pomoc, už se moc těšíme!!!
Odpovědět