Nan Mandol, kamenné město [ 1220 ]

Na východ od Filipín, na velké rozloze oceánu se nachází toto souostroví, k němuž patří i Guam, Palau, Nauru a Marshallovy ostrovy.
Odpovědět
Dinky
Příspěvky: 2
Registrován: 08 bře 2010, 19:14

Nan Mandol, kamenné město [ 1220 ]

Příspěvek od Dinky »

Dobrý večer

Prosím už jste někdo navštívil staré město Nan Mandol a může mi k tomu něco říct nebo napsat, moc rád bych to chtěl navštívit. Hodně jsem o tom četl. Myslím, že příští rok si na půl roku udělám takovou cestovní dovolenou a teď si dávám dohromady takový malý seznam ostrovů, co bych tak chtěl navštívit a hlavně jaké jsou tam památky.

Možná budete mít někdo nějaký dobrý rady, co bych neměl minout a naopak co nestojí za to.
Matla
Příspěvky: 2
Registrován: 17 úno 2010, 19:18

Re: Nan Mandol, kamenné město [ 1220 ]

Příspěvek od Matla »

V téhle oblasti jsem byl již několikrát jako soukr. osoba a taky jako průvodce. To není dovolená jen tak ledajaká, na to můžeš zapomenout, nějaký ležení u moře a opalování.

Jestli chceš něco vidět, tak je nejlepší se přidat k nějaký skupině, která to má třeba jako studijní cestu a to se i nejvíc dovíš.
Alfik
Příspěvky: 6
Registrován: 04 bře 2010, 20:29

Re: Nan Mandol, kamenné město [ 1220 ]

Příspěvek od Alfik »

Ahoj Dinky,

Nevím co víš o městě, jen tek ve zkratce Nan Madol jsou vlastně trosky kamenného města. Na 92 ostrůvcích nedaleko ostrova Pohnpei. Jsou to vlastně pozůstatky kamenných staveb na korálových útesech. Tehdy se používali jako stavební kámen čedičové vyvřeliny ve tvaru šestihranu.

O tomhle městě by se dalo vyprávět hodiny a hodiny.

Můžes si koupit letenku na Guam nebo na Havaj a odtud už pak lítají aerolinky Mikronésie. Dokonce jako evropan ani nepotřebuješ vízum. Jen musíš mít zpáteční letenku. Taky je dobrý mít nějaký dobrý důvod, proč tam zrovna teď chci být.

Ted musím končit, ale zítra ti ještě napíšu, je to prostě moje nejoblíbenější destinace.
Přílohy
Mikronesie1.jpg
Alfik
Příspěvky: 6
Registrován: 04 bře 2010, 20:29

Re: Nan Mandol, kamenné město [ 1220 ]

Příspěvek od Alfik »

Tak jsem zase tady. Místní obyvatelé tam turisty až tak moc rádi nevidí. Každý z těch ostrovů má svoje zajímavosti a zvláštnosti. Třeba na ostrově Jap se nesmí nosit venku kravaty. Když budeš mít smůlu a chytí tě s kravatou můžeš dostat až 1 měsíc basy. Tyhle tresty tam prý zavedli prušáci, dříve to bývala jejich kolonie a oni to po nich převzali.
Přílohy
Západ slunce
Západ slunce
Alfik
Příspěvky: 6
Registrován: 04 bře 2010, 20:29

Re: Nan Mandol, kamenné město [ 1220 ]

Příspěvek od Alfik »

Ještě přidám nějaké info o cenách. Ty jsou tam hodně nízký. Sice to tam funguje tak, že si místní dělají svoje ceny, takže třeba za jídlo se zaplatí i někdy dost peněz. Pořád si říkám, že jednou o Nan Mandol napíšu knihu.

Pokud budeš mít štěstí tak se tam i docela snadno dostaneš, ale taky se ti může stát, že tam potkáš skupinku japonců a pak to může trvat i trochu déle. Podle mne je to město všech, město na mne působí impozantně.

Přeji vše dobré a skvělé zážitky.
Odpovědět