Peníze v Thajsku

Sem lze psát o turisticky nejoblíbemějších místech jako jsou Bangkok, či ostrovy Phuket a Pattaya v Thajském zálivu.
Pravidla fóra
Stránky věnované Thajsku, jeho letoviskům, hotelům, přírodě a nejrůznějším turistickým aktivitám.
Odpovědět
Vocko
Příspěvky: 3
Registrován: 10 srp 2011, 09:37

Peníze v Thajsku

Příspěvek od Vocko »

Ahoj
Letíme poprvé do Thajska a poprvé i na tak dlouhou vzdálenost.

Přemýšlíme, jak to uděláme a penězma. V Evropě není žádný problém s výběrem na kartu, ale jak to je v Thajsku?

Berete si peníze s sebou a pokud ano, tak v jaké měně?

Existují tam nějaké bankomaty? Na to asi budeme potřebovat nějakou speciální kartu?!
Díky za jakékoli info.
Puska
Příspěvky: 2
Registrován: 01 dub 2010, 12:30

Re: Peníze v Thajsku

Příspěvek od Puska »

Ahoj
My si bereme vždy Eura. A kartu speciální asi nepotřebuješ, normálně berou Maestro a asi i všechny kreditní karty, zkus se ale zeptat ve své bance, tam ti poradí.
Vocko
Příspěvky: 3
Registrován: 10 srp 2011, 09:37

Re: Peníze v Thajsku

Příspěvek od Vocko »

Díky za info, takže výběr peněz v Thajsku není problém :). To mi spadl kámen ze srdce. Ještě skočím pro jistotu do té banky.
Puska
Příspěvky: 2
Registrován: 01 dub 2010, 12:30

Re: Peníze v Thajsku

Příspěvek od Puska »

Najdete tam i mraky směnáren. Ale každopádně si první peníze vyměňte na letišti, abyste pak měli už na spropitné.
Spropitné jsme většinou dávali 20 baht za kus zavazadla, hodně ale také závisí na kategorii hotelů a jak jsou věci těžké.
Nikdy byste ale neměli dát méně jak 10 baht nebo nic, to je tam považováno za neslušné.
Vocko
Příspěvky: 3
Registrován: 10 srp 2011, 09:37

Re: Peníze v Thajsku

Příspěvek od Vocko »

A teď ale jedna otázka.
Máme dávat 10-20 baht? To mi zdá velmi málo. 100 baht je asi 2 Eura? A pak tedy 10 baht je pouze 20 centů? To se mi zdá moc málo ne?
Odpovědět