Počasí květen

Kdo mohl na vlastní oči spatřit Machu Picchu, výtvor zaniklé jihoamerické civilizace Inků, má zážitky na celý život. Zde je možné se o ně podělit.
Odpovědět
Judit
Příspěvky: 4
Registrován: 11 bře 2010, 14:55

Počasí květen

Příspěvek od Judit »

Ahoj všichni.

Máme v plánu vyrazit na 3-týdenní výlet do Peru (severní Peru, Cuzco, Machu Picchu, Lima, jezero Titicaca, Amazonka).

Možná i severní Chile. Odjet bychom chtěli někdy kolem 7.května. Četla jsem, že období sucha začíná v Peru v červnu.
I když bych tam byla rád v červnu (zejména kvůli slavnosti Inti Raymi - což je festival slunce), ale bohužel můžeme odjet jen začátkem května.
Takže moje otázka zní, jaké je počasí v květnu?? Budem se plahočit v bahně nebo bude počasí ideální pro turistiku??
Ovcak
Příspěvky: 5
Registrován: 01 dub 2010, 12:30

Re: Počasí květen

Příspěvek od Ovcak »

Nazdárek turisti :)

Období dešťů bývá v této destinaci od listopadu do března, což je u nich léto. Myslím, že budete v pohodě a v suchu.
Byl jsem tam v lednu, a i když hodně pršelo, bylo to velmi osvěžující během dlouhých pochodů :)
Samba
Příspěvky: 4
Registrován: 18 úno 2010, 20:15

Re: Počasí květen

Příspěvek od Samba »

Já se moc omlouvám, možná to bude trochu divná ozázka, ale co je prosím to Inti Raymi?? Píšete sice, že je to festival slunce, ale nedokážu si pod tím nic představit..

Chtěli jsme vyrazit do Peru, konkrétně Cusco a Machu Picchu, v červnu. Kdy se přesně koná tato slavnost?
Moc díky. Snad jsem moc neodbočila od tématu:)
Nanuk
Příspěvky: 5
Registrován: 02 bře 2010, 17:27

Re: Počasí květen

Příspěvek od Nanuk »

Inti Raymi -v překladu festival slunce, je oslavou, ve které lidé v horách děkují bohu slunce Inti za plodiny a všechny dobré věci. Stejně jako to dělali starověcí Peruánci před příjezdem Španělů. Slaví se kolem 21.června, v době letního slunovratu.
Koná se v pevnosti Sacsayhuaman, nedaleko Cusca.
Mějte krásné zážitky!!!
Stela
Příspěvky: 1
Registrován: 08 bře 2010, 19:13

Re: Počasí květen

Příspěvek od Stela »

Počasí se liší v každém městě. Záleží, kde se zrovna nacházíte.
Pro příklad - v jednu dobu může na jednom místě sněžit a na druhém bude svítit sluníčko.
V Limě je v červnu trochu chladno, teploty se pohybují kolem 16 stupňů, vlhkost vzduchu je vysoká, téměř 100%.
Přílohy
Peru
Peru
Judit
Příspěvky: 4
Registrován: 11 bře 2010, 14:55

Re: Počasí květen

Příspěvek od Judit »

Díky za vaši pomoc a rady, budou pro nás velmi užitečné!!
Odpovědět