Vlakem z Laosu do Thajska [ 1114 ]

Sem lze psát o turisticky nejoblíbemějších místech jako jsou Bangkok, či ostrovy Phuket a Pattaya v Thajském zálivu.
Další informace
Stránky věnované , jeho letoviskům, hotelům, přírodě a nejrůznějším turistickým aktivitám.

Vlakem z Laosu do Thajska [ 1114 ]

Příspěvekod Sweet » 20 úno 2010, 19:52

ahoj
má prosím někdo zkušenosti, jedeme za měsíc vlakem z Laosu do Bangoku. Neznáte někdo náhodou nějakého průvodce Laosem. Prostě mám hodně otázek, snad se v tom někdo vyzná-:)
Sweet
 
Příspěvky: 5
Registrován: 17 úno 2010, 19:16

Re: Vlakem z Laosu do Thajska [ 1114 ]

Příspěvekod Nugat » 21 úno 2010, 10:48

Čau,
tak já mám zkušenosti s vlakem z Laosu do Bangoku. Ale co chceš vědět ?? Proč potřebuješ průvodce? Co tam vlastně chceš dělat? Asi by byla hloupost ti tady vypisovat, co všechno jsem tam viděl a co jsem tam dělal. Napiš mi, co chceš konkrétně vědět. Určitě rád poradím.
Nugat
 
Příspěvky: 8
Registrován: 20 úno 2010, 19:56

Re: Vlakem z Laosu do Thajska [ 1114 ]

Příspěvekod Sweet » 22 úno 2010, 18:34

Jééééé moc díky, že jsi se ozvala. Budu se snažit dát konkrétní otázky.

Takže za prvé: slyšela jsem, že prý to je nádherný vlak, jede z Laosu do Bangoku, jede tenhle vlak každý den nebo jen týdně a vůbec jak často jezdí?
Nebo si myslíš, že jet vlakem je ztracený čas a je lepší letět?
Docela by mne zajímalo, jaké je tam spojení vlaky v Laosu?

Pak by mne docela zajímaly nějaká místa, která bych měla vidět. Jestli jsou tam nějaké známé trasy, které bych měla absolvovat a jestli jsou hodně náročné.
A toho průvodce jsem si myslela na Vientiane, Luang Prabang, Wat Phou und Mekong

dík za info a snad jsem tě moc nezahltila otázkama hihi
Sweet
 
Příspěvky: 5
Registrován: 17 úno 2010, 19:16

Re: Vlakem z Laosu do Thajska [ 1114 ]

Příspěvekod Nugat » 24 úno 2010, 19:30

Zdarvím,
žádný nádherný vlak neznám, to by muselo být něco nového. Vlak tam jezdí každý den. Jede se až do Nongkhai, tam se vystoupí a jede se pak dál taxíkem nebo busem. Tam překročíš hranice. V Laosu není jízda vlakem jako hlavní dopravní prostředek.

To jestli jet vlakem nebo letadlem je věc názoru, já když mám čas tak jedu vlakem , ale jinak je lepší letadlo.
Jak se tam vlastně chcete pohybovat?? Já jsem měl ve Vientianne kolo nebo moped, nebo jsem taky jezdila autem. Cestování je pak daleko jednodušší. Asi bych ti tohle taky doporučil, je to fakt pěkný a něco uvidíš.

Tipy dle mého názoru, hlavní město Vientianne je určitě krásný. Také jsou moc pěkné Mekongské vodopády. Potom je určitě hezký od vodopádů zamířit na Khong, odtud pak je možné navštívit ca 4000 malých ostrovů tam můžeš zůstat dny ba i týdny.

Můj favorit je určitě náhorní planina Bolaven v Paksong, leží trochu výše, tím pádem je tam i chladněji. Krajina je tam nádherná . Komu se líbí vodopády tak jako mě tak tam to je fantazie vTad-Fane a Ban Itou. Pěkná je trasa na silnici č 8 z Ban Lao do Laksao tahle cesta vede krásnou krajinou s moc pěknými vyhlídkami, jsou tam jeskyně a zase jak jinak pro mne vodopády. Také se projíždí chráněnou krajinou oblastí Phou Hinpoun. Pokud budete chtít překročit hranice do Vietnamu, tak to musíte pořádně promyslet bez nějakého dopravní prostředku je to dost problém. Ale ta cesta fakt stojí za to, je to nádhera. Možná vás napadne nějaká jiná možnost. Je to prostě dobrodružná cesta, když vám nevadí sem tam nějaká rozbitá lávka někde nějaké přenocování pod širákem, myslím že nepotřebujete ani průvodce, tak to alespoň cítím já Ve Vientiane tam nepotřebujete taky průvodce tam si stačíš to projdeš pěšky tam jsou takový stánky, kde se prodává vynikající káva a dobrá snídaně.
Tak si z toho mýho tlachání vyber co potřebuješ a měj se Nugat
Přílohy
Thajsko9.jpg
Thajsko
Thajsko5.jpg
Thajsko
Nugat
 
Příspěvky: 8
Registrován: 20 úno 2010, 19:56

Re: Vlakem z Laosu do Thajska [ 1114 ]

Příspěvekod Elko » 17 srp 2012, 16:38

Vlak je OK, nemám zkušenost přímo s tímto, ale jel jsem přes noc z Bangkoku na jih a silně doporučuji booking jízdenky hodně dopředu. Ještě tak druhá třída se dá vydržet, jel jsem i třetí a je to jen pro dobrodruhy.
Elko
 
Příspěvky: 2
Registrován: 17 srp 2012, 16:32


Zpět na Thajsko

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron