V dubnu do Peru [ 1177 ]

Kdo mohl na vlastní oči spatřit Machu Picchu, výtvor zaniklé jihoamerické civilizace Inků, má zážitky na celý život. Zde je možné se o ně podělit.

V dubnu do Peru [ 1177 ]

Příspěvekod Vrtak » 18 bře 2010, 20:36

Ahoj všichni,
někdy koncem dubna bych chtěl s přítelkyní letět do Peru. Ona by se tam chtěla naučit španělsky, už si dokonce vybrala školu v Cusco. Nevím jestli je problém, když by měla v Peru cestovat jako sama holka. Nevím jestli je možný si tohle všechno vyřídit z domova. Možná budete mít někdo nějaké kontakty v Cusco. To by mi asi dost pomohlo. Díky
Vrtak
 
Příspěvky: 9
Registrován: 28 úno 2010, 20:00

Re: V dubnu do Peru [ 1177 ]

Příspěvekod Kytka » 19 bře 2010, 07:33

Ahoj
Určitě to není moc bezpečné, aby tvá přítelkyně cestovala sama. Takhle snadno přijde i o peníze. Třeba se jí ale nic nestane. Je určitě nutný nenosit s sebou větší obnos peněz. Pokud odejdeš z jednoho místa, je lepší zanecht adresu, či telefon kam jste šli, aby Vás mohl někdo zkontrolovat, zda jste dorazili na místo. To mi věř, fakt nekecám, už nějakou dobu žiju v Limě a viděl jsem, že mnozí byli rádi, že jim zůstali alespoň spoďáry.

Jestli budeš chtít vnitrostátní přelety, je určitě lepší si to koupit až v Peru. Normálně stojí letenka od 80 do 120 dolarů. To si ale pak zjistíte sami na místě jaké jsou aktuální ceny. Normálně si je najdeš i na netu.

A co se týká letenky do Peru, tak ti jen napíšu, jak jsem to měl já. Cena 420€ jen cesta tam s bagáží 64kg, letěl jsem z Prahy do Frankfurtu pak do Madridu – Buenos Aires (Argentina) a pak do Limy v Peru to vše za 48 hodin. V Limě si můžeš zajistit docela levný nocleh, než se vydáš dál. Pokud ti nevadí vedro a přeplněný bus, tak jsou docela levný jízdenky, na netu najdeš ceny v soles to je místní platidlo za 1 americký dolar dostaneš 3,46 soles.

Ješrě taková maličkost trvej na tom, že chceš pobyt na 90 dní oni to většinou dávají na 60 dní, ale maximum je 90. Pokud byste si chtěli pobyt potom o těch 30 dní prodloužit, tak byste museli zaplatit dalších 26 dolarů.

Tak ať se Vám to vydaří.
Přílohy
Peru1.jpg
Peru
Kytka
 
Příspěvky: 1
Registrován: 04 bře 2010, 20:27


Zpět na Peru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron