Doporučení do Peru [ 1178 ]

Kdo mohl na vlastní oči spatřit Machu Picchu, výtvor zaniklé jihoamerické civilizace Inků, má zážitky na celý život. Zde je možné se o ně podělit.

Doporučení do Peru [ 1178 ]

Příspěvekod Borec » 22 bře 2010, 07:28

Ahoj,
prosím máte někdo nějaká doporučení co se týká pobytu v Peru, myslím tím nějaká očkování a jiné věci, možná něco o řidičáku jestli tam platí normálně naše řidičáky nebo musím mít nějakej jinej? Ještě by mne zajímalo ubytování , místní ceny atd. Borec
Borec
 
Příspěvky: 6
Registrován: 27 úno 2010, 17:10

Re: Doporučení do Peru [ 1178 ]

Příspěvekod Vilik » 24 bře 2010, 07:23

Zdravím
Já bych ti mohl doporučit pro tvůj první pobyt v Peru takový malý penzionek, stojí to tam cca 10 dolarů na noc docela slušná cena. Taky by tě mohli vyzvednout na letišti, jen mi musíš napsat kdy a v kolik tam přiletíš. Potom když budeš na místě, tak bychom ti mohli zorganisovat další vnitrostátní lety třeba do Cusco. Nebo taky můžeš jet busem taky to není špatný. V tom penzionu umí několik řečí, tak si myslím , že nebudeš mít problém se dorozumět.
Jestli ti ještě můžu doporučit, také je možnost letět do Limy přes USA. Možná by ses mohla na tohle někde informovat. Třeba se taky lítá z Denveru do Limy, možná to je levnější než z Frankfurtu nebo ze Ženevy.
Jen ti chci ještě říct, že toho je hodně, uvidíš a budeš mít nezapomenutelné zážitky.
Přílohy
Peru7.jpg
Peru na ulici
Vilik
 
Příspěvky: 3
Registrován: 10 bře 2010, 16:31

Re: Doporučení do Peru [ 1178 ]

Příspěvekod Zrzka » 25 bře 2010, 07:16

Ahoj
Já jako zdravotní sestra zase doporučím očkování : proti tetanu, žloutenka typu B a taky tuberkulóza a tyfus. Musíš mít mezinárodní řidičský průkaz. Neber si hotovost, vezmi si cestovní šeky. Neber si s sebou drahou kameru, hodinky nebo i značkový oblečení. Určitě budeš potřebovat něco proti průjmu. Pokud nosíš brýle vezmi si svoje data, čísla kolik máš dioptrií atd. Je nutný před cestou zajít k zubaři protože tamní jsou doopravdy mizerní.
Ještě ceny : třeba bus z Limy – Cusco letadlem pořídíš za 72 dolarů stejnou trasu busem za 30 dolarů. Určitě v létě bych ti cestu busem nedoporučila, třeba v Cusco v tý době hodně prší a silnice jsou nebezpečné.
Pěknou dovču Zrzka
Přílohy
Peru6.jpg
Peru
Zrzka
 
Příspěvky: 5
Registrován: 21 úno 2010, 11:05


Zpět na Peru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron