Zajímavosti na Novém Zélandu

Jedinečná příroda, ledovce, hory, jezera s průzračnou vodou, ale i pláže a dřímající sopky jsou mocnými turistickými lákadly.

Zajímavosti na Novém Zélandu

Příspěvekod Bruno » 28 dub 2011, 10:04

Ahoj,

já vím že témata o Novém Zélandě jsou i na jiných webech, ale mně se líbil tenhle. Doufám, že mi dobře poradíte. Takže dnes jsme potvrdili a zaplatili zálohu na náš pobyt na Novém Zélandu. Letíme z Mnichova do Auckland na 3 týdny. Koupili jsme si letenky a pronajali jsme si karavan pro 2, zpět poletíme z Christchurch do Mnichova. Naše cesta začne až za 7 měsíců, ale teď chceme mít jasno. Naši cestu si chceme dokonale naplánovat.

Předem děkuji za vaše cenné rady.
Bruno
 
Příspěvky: 5
Registrován: 03 bře 2010, 20:05

Re: Zajímavosti na Novém Zélandu

Příspěvekod Holub » 11 kvě 2011, 13:43

čágo belo,

byl jsem na Novém Zélandě celých 8 měsíců. Obecně platí, že jižní ostrov je hezčí, severní ostrov, má také pěkná místa, vše má svá kouzla. Až přiletíte do Aucklandu, tak nasedněte do toho vašeho obytňáku a jeďte na sever cca 30 km, tam jsou super parky, tam zastavte a běžte si hned lehnout, ať máte na druhý den pořádně vyspáno. Druhý den se vydejte směrem na Island Pahia nebo Keriki tam se dá potápět s delfíny. Nebyl to zrovna můj šálek kávy, no ale dá se to, je věc názoru.

Pak je ještě druhá možnost, zase jet dolů přes Auckland na Coromandel, kde je pěkná krajina a super pláže. Určitě bych si při téhle příležitosti nenechal ujít prohlídku Cove katedrálu.

Jestli mohu poradit, tak je dobré přenocovat na některé farmě, určitě vás tam rádi nechají, tam se nejlépe pozná, jak lidé žijí a vůbec jejich celková mentalita.
Holub
 
Příspěvky: 6
Registrován: 24 úno 2010, 19:30

Re: Zajímavosti na Novém Zélandu

Příspěvekod Holub » 13 kvě 2011, 12:49

Nějak mi to vypadlo a tak vkládám až dnes zbytek:

další den:
Z Coromandel potom přes Rotorua kde jsou sírové prameny, tam by to chtělo se na chvíli zdžet a dopřát si trochu odpočinku. Určitě si udělejte čas na prohlídku Lake Waikaremoana parku. Určitě nebudete litovat. Nevím jestli jsem vám trochu pomohl. Jestli budeš mít ještě dotazy, tak dej vědět.
Zatím se měj.
Holub
 
Příspěvky: 6
Registrován: 24 úno 2010, 19:30

Re: Zajímavosti na Novém Zélandu

Příspěvekod Bruno » 15 kvě 2011, 16:30

Moc díky za tvoje rady. Musím si to nejprve srovnat na mapě a podívat se na to. Myslím, že se ještě ozvu. :D
Bruno
 
Příspěvky: 5
Registrován: 03 bře 2010, 20:05


Zpět na Nový Zéland

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron