Jak probíhá odbavení při přestupu na jiné letadlo?

Jedinečná příroda, ledovce, hory, jezera s průzračnou vodou, ale i pláže a dřímající sopky jsou mocnými turistickými lákadly.

Jak probíhá odbavení při přestupu na jiné letadlo?

Příspěvekod Ferda » 14 čer 2010, 18:42

Zdravím ve spolek,

poletím za měsíc na Nový Zéland. Poletím z Frankfurtu přes Londýn na Nový Zéland, Už takto někdo z vás letěl? Vůbec nemám pojem, jak tohle všechno probíhá, jestli když přiletím do Londýna, musím znovu na odbavení, tak jak to bylo při odletu z Frankfurtu, nebo to je jinak, když jen přistupuji na jiný let?

Trochu se bojím toho, že mezi jednotlivými lety nemám moc času. Kufry si myslím, že ty poletí se mnou o ty se snad starat nemusím nebo jo?? Doufám že dorazí se mnou do cílového letiště. Mělo by to být stejné i při odletu z Christchurchu s přestupem v Aucklandu a pak zase Londýn. Byl jsem se ptát už v jedné cestovní kanceláři, tam mi moc neporadili.

Ještě moje naděje jste vy, abych tam pak nevypadal jako nějaký hlupák.

Díky.
Ferda
 
Příspěvky: 5
Registrován: 03 bře 2010, 20:05

Re: Jak probíhá odbavení při přestupu na jiné letadlo?

Příspěvekod Klaun » 21 čer 2010, 17:37

Přeji pěkný den,

já jsem sice takovou trasu nikdy neletěl, ale něco podobného. Myslím, že je to v principu pro všechny lety, kdy se musí přestupovat stejné. Předpokládám, že letíš z Lodýna s letteckou společností Air NewZealand a z Frankfurtu letíš nejspíš s Lufthansou. Obě tyhle letecké společnosti patří ke společnosti Star Alliance, kde jsou i jiné letecké společnosti a oni spolu vzájemně spolupracují.

Před časem jsem letěl z Berlína do Frankfurtu s Lufthansou a z Frankfurtu potom do San Francisca se leteckou společností United Airlines, které také patří do společenství Star Alliance. Byl jsem odbaven v Berlíně a svoje zavazadla jsem viděl až Chicagu, kde jsem měl mezipřistání. Místa v letadle a palubní lístky to jsem všechno dotal už v Berlíně i na mezikontinentální let. Také jsem neměl ve Frankfurtu moc času z jednoho letadla jsem vylezl a do druhého hned vlezl. Toho času tam opravdu není nazbyt.
Klaun
 
Příspěvky: 2
Registrován: 25 úno 2010, 19:56

Re: Jak probíhá odbavení při přestupu na jiné letadlo?

Příspěvekod Ferda » 22 čer 2010, 18:39

Moc děkuji, fakt jsi mi dost pomohl, jsem teď mnohem klidnější. Je to moje první taková daleká cesta a moc se na ni těším. :D
Ferda
 
Příspěvky: 5
Registrován: 03 bře 2010, 20:05


Zpět na Nový Zéland

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron