První dovolená v Mexiku [ 1187 ]

Aztékové před Kolumbem, typické klobouky, kaktusy a kukuřice, Popocatépetl i Rio grande, to je jen nepatrná část pojmů z Mexika.

První dovolená v Mexiku [ 1187 ]

Příspěvekod Mirka » 22 bře 2010, 07:31

Ahoj,
ještě tento měsíc letíme na dovolenou do Mexika. Takže mám pár dotazů. Rádi bychom si prohlédli nejdůležitější památky v Mexiku. Nechceme v žádném případě se skupinou. Chceme jet nebo jít samy. Cestovka, kde jsme si to kupovali nám sice radí, že je to příliš nebezpečné, co o tom soudíte?
Jaký si máme dát výchozí bod, aby bylo vše snadno dostupné. Mám na mysli, že bychom si dělali vždycky jednodenní výlety. Co třeba Merida?
Zbytek dovolený chceme strávit u moře. To taky nechceme nějaký velký hotelový komplex plný turistů, raději bychom něco menšího. Zatím děkuji za rady.
Mirka
 
Příspěvky: 8
Registrován: 08 bře 2010, 19:13

Re: První dovolená v Mexiku [ 1187 ]

Příspěvekod Spunt » 23 bře 2010, 17:45

Ahoj,
jako v každý zemi jak v Česku nebo kdekoliv jinde na světě se musejí dodržovat nějaká pravidla. Určitě nebudeš běhat večer v nějakých tmavých uličkách ověšena šperky a mít s sebou nejdražší kameru. Doufám, že si taky nehodláš vzít na sebe samý značkový oblečení -:) Nejlepší je úplně obyčejný oblečení a co nejvíc obnošený. Foťák nebo kameru je nejlepší si dát do igelitky z tamního supermarketu.
My jsme tenkráte letěli na last minute do Cancunu. Odtud jsme si pak pronajali auto a ve vší pohodě jsme si prohlídli i noční Yucatán. A když se nám to někde nezdálo, tak jsme jednoduše zastavili u nějakýho hotelu tam jsme přenocovali a pak druhý den jsme po snídani pokračovali dál.
Bohužel ti nemůžu doporučit hotel na ostrově Isla Mujeres, nikdy jsem tam nebydlel, doopravdy nevím. Ostrov je jinak moc pěkný, ještě tam není tolik turistů jako v Cancunu. Jednou jsme tam přibrzdili :) a leželi jsme tam chvíli na pláži a najednou tam začali hrát "Modern Talking" z rozhlasu nebo či co to bylo.
Určitě se vyplatí si tuhle zemi prohlídnout na vlastní pěst. To že vám to cestovka rozmlouvá se nedivím, to už zase mají strach, že přijdou o kšeft a vy si u nich nekoupíte výlet to je přece jasný. :lol:
Přílohy
Mexiko5.jpg
Mexiko a naše fotografické umění
Naposledy upravil Spunt dne 24 bře 2010, 20:34, celkově upraveno 1
Spunt
 
Příspěvky: 3
Registrován: 22 úno 2010, 18:37

Re: První dovolená v Mexiku [ 1187 ]

Příspěvekod Mirka » 24 bře 2010, 07:14

Moc díky za tvoje psaní. Já si myslím, když se člověk chová rozumě, jak ty píšeš, tak si myslím, že nějaký přepadení asi nehrozí. Je to stejná jako v každém jiném velkoměstě. Nějakou dobu jsem taky bydlela v Praze a vím jak si člověk musí hlídat mobil, peněženku, kabelku atd. To je asi normální, musíme si svoje věci hlídat a nedávat nikomu příležitost, aby to kradl a ještě něco u toho poškodil.
Myslíš si, že bychom si měli zabukovat hotel v Merida na celý týden?
Mirka
 
Příspěvky: 8
Registrován: 08 bře 2010, 19:13

Re: První dovolená v Mexiku [ 1187 ]

Příspěvekod Spunt » 25 bře 2010, 07:29

Tak já jsem tam byl, to už jsou tři roky, pokud ses díval ale internet, tak se tam toho moc nezměnilo. Neměli jsme vůbec nic zajištěného. Večer jsme připluli na ostrov Isla Mujeres a pobyli jsme tam dva dny. Hned jak jsme přirazili ke břehu, už tam byli místní a nabízeli ubytování za pár babek a nám to bylo docela jedno, byli jsme unavený po dlouhém 12 hodinovém letu. Náš hotel pěkný i se snídaní, nohy pěkně v písku nádherná atmosféra. Je faktem taky to, že ostrov Isla Mujeres byl v poslední době dost medializován, takže už tam není taková ta pohodička, jako když jsem tam byl já. Tulum je taky moc pěkné.... no prostě užívejte :geek:
Přílohy
Mexiko1.jpg
Má stará fotka z Mexika
Spunt
 
Příspěvky: 3
Registrován: 22 úno 2010, 18:37


Zpět na Mexiko

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron