Kostarika - Provincie Cartago

Na turisty čeká hlavní město San José, aktivní sopky Poás Irazú nebo Arenal, deštný prales Monteverde, ale i pláže ma poloostrově Nicoya.

Kostarika - Provincie Cartago

Příspěvekod Holub » 20 dub 2010, 20:37

Ahoj

Byl jsem na výměnné studijní cestě na Kostarice. Byl jsem tam na 3 měsíce. Z toho jsem strávil ještě nějaký den v Panamě a Nikarague. Z Cartaga do San Jose to bylo autobusem jen nějakých 40 minut. Takže jsem toho opravdu sjezdil hodně.

Hloupý pro mne bylo, že jsem tam byl úplně sám. Nemohl jsem se s nikým podělit o zážitky a večery byly taky hodně dlouhý.

Jinak příroda a země je to velice krásná.
Přílohy
Kostarika3.jpg
Kostarika úžasná příroda
Holub
 
Příspěvky: 6
Registrován: 24 úno 2010, 19:30

Re: Kostarika - Provincie Cartago

Příspěvekod Daisy » 21 dub 2010, 19:25

Byla jsem taky nějakou dobu na Kostarice, co jsem tam obdivovala - to byly rozsáhlé plantáže bánánů a kávy. Podle historie byla Kostarika první zemí, která začala banány vyvážet do světa. Taky z ekologického hlediska jsou na tom kostaričané velice dobře, celou třetinu jejich země zabírají lesy. Což vedle těžby zlata a stříbra a v posledních letech i cestovní ruch je dobrou devizou pro jejich hospodářský růst.

To jsem, ale nechtěla být až tak chytrá, takhle nám to tam říkali, když jsme byli na nějaké exkurzi nebo na výletě s průvodcem. :D
Daisy
 
Příspěvky: 6
Registrován: 28 úno 2010, 19:59


Zpět na Kostarika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron