Britská Kolumbie a Alberta [ 1171 ]

Obrovská rozloha, rozmanitá a nádherná příroda, ale i Niagarské vodopády a Toronto s Vancouverem neustále lákají k návštěvě.

Britská Kolumbie a Alberta [ 1171 ]

Příspěvekod Daisy » 18 bře 2010, 20:42

Krásný večer
Nevím jestli příští rok nebo ještě letos chceme s mým přítelem letět do Kanady do Britské Kolumbie a do Alberty. Možná budete někdo vědět nebo znát nějaká pěkná místa na stanování a taky kde se dají pořídit super fotky.
Máme v úmyslu jet vlakem, takže jestli znáte sem s tím -:) CHI CHI
Daisy
 
Příspěvky: 6
Registrován: 28 úno 2010, 19:59

Re: Britská Kolumbie a Alberta [ 1171 ]

Příspěvekod Rampa » 19 bře 2010, 07:48

Ahoj Daisy
Před několika dny jsem se vrátil z Kanady, takže ti můžu poskytnout Info, jak se říká z první ruky. V Britské Kolumbii jsou tři hlavní železniční tratě. The Skeena : dvou denní jízda vlakem z Prince Rupert z Britské Kolumbie do Jasper Alberta. První den cesta moc pěkná, jede se podél Skenne River a přes Coastel Mountains . Tam je možné pozorovat sobi a orli Bělohlavé. Potom už se mi to zdálo moc jednotvárné a zdlouhavé. Protože se vlastně jede pohořím. Coastal Mountains pohořím Rockies. Večer potom vlak zastaví v Prince Georg a přespí se v hotelu (pozor není to v ceně jízdenky) ráno se pak pokračuje dál.

Teď musím do práce, zítra ti napíšu další. :D
Přílohy
Kolumbie2.jpg
Kolumbie
Rampa
 
Příspěvky: 3
Registrován: 25 úno 2010, 19:59

Re: Britská Kolumbie a Alberta [ 1171 ]

Příspěvekod Rampa » 21 bře 2010, 08:33

Tak jsem zase tu:
Ráno jsme pak pokračovali dál do Jasper v Albertě. V dálce je vidět pohoří Rockies. Napínavý a pěkný to je vlastně až na samý závěr jízdy, kdy jsme viděli nejvyšší horu Kanady Mt. Robson, pak se přejíždějí hranice v Yallowhead Pass do Alberty.
Další vlak CANADIAN jede z Vencouveru do Toronta. Nevím jestli ta cesta bude pro vás zajímavá. Protože tenhle vlak odjíždí Vencoveru večer a pak druhý den v poledne jste v Jasper. Takže převážná část cesty je v noci. Tím pádem pohoří Rockies je vlastně po celou dobu ve tmě. Za denního světla uvidíte Mt. Robson a Yellowhead Pass . Možná vám to bude takhle stačit.
Potom tam vede z Jasper do Rocky Mountaineer soukromá železnice. O tom tedy moc nevím, ty trasy si už ani moc nepamatuji, ani jsem s tím nejel, takže fakt nevím. Už zase musím běžet, později se ozvu
Přílohy
Kolumbie4.jpg
Britská Kolumbie, vlak
Rampa
 
Příspěvky: 3
Registrován: 25 úno 2010, 19:59

Re: Britská Kolumbie a Alberta [ 1171 ]

Příspěvekod Rampa » 22 bře 2010, 07:25

Fotografování:
tak těch míst tam je doopravdy hodně. Jasper leží mezi Národním parkem Jasper a Banff na úpatí pohoří Rockies. Tam je takových možností fotit, že nebudeš vědět kam dřív. Také je to pěkné v Spirit Island v Malinge Lake, to je nejznámější místo v Kanadě, kde se fotí i fotky na pohlednice. Možná by bylo lepší si pronajmout auto a pak z Prince Rupert jet po Highway 16. Určitě nikam nespěchejte, udělejte si na všechno dost času, určitě se vám to vyplatí.
Ještě na závěr zážitek : Inside Pasage z Vencouveru do Prince Rupert, jeli jsme trajektem podél pobřeží mezi fjordy to nemůžu ani vyprávět to se musí vidět jedním slovem nádhera

A to je konec přátelé :D
Rampa
Rampa
 
Příspěvky: 3
Registrován: 25 úno 2010, 19:59

Re: Britská Kolumbie a Alberta [ 1171 ]

Příspěvekod Daisy » 23 bře 2010, 17:40

Moc díky za informace, moc nám to pomohlo . Už se těšíme až budeme fotit a filmovat. :lol: Nalákaly mě i vaše fotičky.........
Daisy
 
Příspěvky: 6
Registrován: 28 úno 2010, 19:59


Zpět na Kanada

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron