Dominikána za zdmi hotelu!

Ostrovní stát mezi Atlantikem a Karibským mořem je pro mnohé tropickým rájem. Punta Cana a Santo Domingo jsou symboly bílých pláží, stejně jako Puerto Plata.
Další informace
Fórum pro zážitky a zkušenosti z cest, ale i dotazy a rady. Podrobnosti s fotografiemi na .

Dominikána za zdmi hotelu!

Příspěvekod Sweet » 15 dub 2011, 14:46

Ahoj

Někdy od 90 let je Dominikánská republika jednou z nejlevnějších exotických destinací s all inclusive. Jen málo klientů ví, jak to vypadá za zdmi jejich hotelu. Určitě stojí za to se jednou za tu zeď podívat a všímat si místních lidí jak žijí.

2 týdny v Karibiku nestálo víc než týden dovolené na Mallorce. V těch 90 letech to bylo opravdu tak. Tenkráte se museli místní hodně snažit, aby tam dostali turisty z Evropy. Místní obyvatelé se snažili si vybudovat novou image, aby nebyli ti nejlevnější, chtěli být také nejlepší, stálo je to spousta úsilí, ale vyplatilo se. Snažili se nabídnout něco ze své kultury něco z přírody. Zatím tam klienti v té době hledali moře, pláž a slunce.
Sweet
 
Příspěvky: 5
Registrován: 17 úno 2010, 19:16

Re: Dominikána za zdmi hotelu!

Příspěvekod Zluva » 16 kvě 2011, 16:48

Také se přidám k povídání. Možná někdo znáte "Dominikánské vitamíny". Náš průvodce Benjamin Castillo měl s sebou tyto vitamíny, je to hnědý rum. Pluli jsme na lodi pěkně daleko do moře, kde jsme zastavili, šplouchali si nohy v moři, Benjamin nechal kolovat rum a vyprávěl, že ty plantáže kakaa, kávy, banánů co jsou kolem, patří bohatým včetně dobytka, které se pase na lukách. Chudí lidé pracují v cestovním ruchu.
Zluva
 
Příspěvky: 3
Registrován: 11 bře 2010, 14:55

Re: Dominikána za zdmi hotelu!

Příspěvekod Zluva » 17 kvě 2011, 09:03

Náš delegát Banjamim Castillo pochází z Higuey, to je největší město, které se nachází na východě Dominikánské republiky. Je to hlavní město provincie La Altagracia a má asi 150 tisíc obyvatel. Obyvatelé této oblasti patří k těm nejbohatším z celé Dominikánské rebubliky.

MŮJ NEJKRÁSNĚJŠÍ ZÁŽITEK:
Pluli jsme lodí a zastavili jsme na písečné lavici, která je mezi pevninou a ostrovem Saona. Vodu jseme tam měli jen po kolena. Později jsme se pak zastavili v místní restauraci, kde jsme velice chutně pojedli pečené kuřátko, rybu, rýži a zeleninu a doušek vitamínu a pak jsme se vydali na zpáteční plavbu, moře bylo temně modré, obloha zářila a na palubě se tančilo.

Kdo by myslel na nějaké všední starosti a stresy v tuhle chvíli jsme neměli problém.
Zluva
 
Příspěvky: 3
Registrován: 11 bře 2010, 14:55

Re: Dominikána za zdmi hotelu!

Příspěvekod jansimecek1 » 30 zář 2015, 13:06

Byl jsem na Dominikánské republice 2x a musím říct jedna z nejlepších dovolených za můj život.
jansimecek1
 
Příspěvky: 1
Registrován: 30 zář 2015, 13:04


Zpět na Dominikánská Republika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron